Циклова комісія професійної та практичної підготовки "Декоративно-прикладне мистецтво"

Метал

дерево

кераміка

Викладацький склад циклу

  • Приймич Леся Юріївна

    Description goes here
  • Дикун Юрій Миколайович

    Description goes here
  • Тимко Василь Васильович

    Description goes here
  • Юдик Михайло Михайлович

    Description goes here

Відділ художньої обробки металу відкритий у 1968 році.

В 1970-1980-х рр. більшість курсових і дипломних робіт виконувалися з кольорових металів - бронзи, латуні, міді, мельхіору. Як правило, це були декоративні шкатулки, мала пластика, вилита із бронзи, плакетки і композиції, виготовлені методом чеканки, ковані вироби з міді, емальовані прикраси з латуні і міді, гальванопластика та ювелірні вироби. З початком функціонування кузні, що працює на вугіллі, значна кількість курсових і дипломних робіт виконується з чорного металу. Здебільшого - це композиції виставкового характеру, садово-паркова пластика.

Відділ художньої кераміки відкрито у 1958 році.

Значний внесок у його розвиток зробили перші працівники - викладачі Анатолій Коптєв, Костянтин Лозовий, Роман Дяківський, Аттіла Дунчак, Магдалина Пуглик, Людмила Аверкієва та майстер Янош Бендик, які багато в чому визначили шляхи розвитку художньої кераміки закарпатської школи на майбутні три десятиліття ХХ століття.

Основними виробами в перші роки діяльності відділу була гончарна кераміка, майолікові іграшки, чорно-лощена кераміка. Під час виконання курсових і дипломних практик студенти працювали на керамічних фабриках Закарпаття і за його межами, де засвоювали технології виготовлення майолікових, фаянсових і фарфорових художніх виробів.

Відділ художньої обробки дерева розпочав свою діяльність одночасно з відкриттям навчального закладу в 1946 році.

Першими викладачами відділу були відомий різьбяр по дереву, народний художник України Василь Свида та скульптор, директор Ужгородського художньо-промислового училища Іван Гарапко.   

Previous
Previous

Циклова комісія практичної та професійної підготовки "Живопис"