Студентська профспілка та рада
Студентська профспілка
Профспілковий студентський комітет Закарпатської академії мистецтв та Коледжу мистецтв ім. А. Ерделі ЗАМ – це спосіб організації життя студентського колективу. Сьогодні студентська профспілка налічує понад чотири сотні студентів і знаходиться в структурі Закарпатської обласної організації Профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України.
Це потужний, впливовий, дієвий механізм, який вправно виконує поставлені завдання:
залучення студентів до діяльності колективу, студентської громади;
матеріальна допомога тим, хто цього потребує, психологічна підтримка;
недоторканість, захист від втручання в особисте життя;
медична допомога, харчування, відпочинок, фізичний розвиток.
Найчастіші запитання
-
– Можливість захисту профспілкою його прав та інтересів;
– можливість брати участь в реальному житті та управлінні Академією чи Коледжом;
– при необхідності одержувати матеріальну допомогу;
– одержувати путівки на лікування та відпочинок за пільговою ціною тощо.
-
– Членом профспілки може стати будь-який студент незалежно від форми навчання (бюджет або контракт), який визнає Статут профспілки, регулярно сплачує профспілкові внески і не є членом іншої профспілки. Про це він пише заяву.
-
– Розмір профспілкових внесків визначено Статутом профспілки, він складає:
– для студентів бюджетної форми навчання, які отримують стипендію – 1 % від стипендії (внески сплачуються відповідно до заяви студента до бухгалтерії Академії чи Коледжу);
– для студентів контрактної форми навчання – 1 % від мінімальної стипендії (внески сплачуються готівкою вперед за поточний семестр);
-
– На статутну діяльність профкому студентів згідно зі Статутом профспілки. А саме – на виплату матеріальних допомог, здешевлення вартості путівок, проведення наукових та культурно-спортивних заходів тощо.
-
– Членство в профспілковій організації виключно добровільне, і якщо студент не хоче бути членом профспілки, його ніхто примушувати до цього не буде. Але студенти, які не є членами профспілки втрачають право на захист профспілкою його інтересів та на пільги, передбачені Статутом.
-
– Ні.
-
– Для отримання пільг члену профспілки необхідно звернутись до профорга своєї групи з відповідною заявою (матеріальна допомога, путівка на лікування, путівка до студентського санаторію-профілакторію, путівка на відпочинок тощо).
-
– Так, можуть. За порушення вимог Статуту.
-
– Ні. На здачу сесії впливає знання предмета.
-
– Так, студенти контрактної форми навчання від профкому можуть одержувати матеріальну допомогу, деякі види путівок на лікування, оздоровлення та відпочинок.
-
– Ні.
-
– Можна звернутися до профорга групи, безпосередньо до профкому Академії.
-
– Так. Якщо студента відраховують з причин, не пов’язаних з
успішністю. Наказ про відрахування має обов’язково узгоджуватись з профкомом студентів Академії.
-
– Так. У випадку, коли студента виселяють з гуртожитку через порушення Правил внутрішнього розпорядку у гуртожитках або за інших обставин, не пов’язаних з успішністю. Профком студентів обовʼязково розгляне та прийме відповідне рішення – дати згоду на виселення або ні.
-
– Члени профспілки мають право:
1. На здійснення представництва та захист Профспілкою їх трудових, соціально-економічних прав та інтересів, в тому числі в судах.
2. На правовий захист, безкоштовну юридичну та іншу допомогу з питань соціально-економічних і трудових відносин.
3. На звернення до всіх профспілкових органів і одержання від них аргументованих відповідей.
4. На участь у профспілкових зборах, конференціях, акціях та інших заходах, які проводить Профспілка.
5. На вільне обговорення питань, які розглядаються на зборах, засіданнях виборних профспілкових органів різних рівнів, в засобах масової інформації; на висловлення своєї точки зору, внесення пропозицій до резолюцій і постанов профспілкових органів, участь у виробленні програмних документів Профспілки.
6. На одержання інформації про роботу профспілкових органів та прийняті ними рішення, участь у роботі відповідних профспілкових органів з питань, що стосуються їх особисто.
7. Обирати і бути обраним до профспілкових органів всіх рівнів, крім випадків, передбачених Законом України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” і Статутом студентської профспілки.
8. На участь у підготовці, укладенні колективного договору (угоди) та контролі за його виконанням.
-
– Члени профспілки зобов’язані:
1. Визнавати і виконувати Статут Профспілки.
2. Регулярно сплачувати членські внески.
3. Особисто брати участь у діяльності профспілкової організації.
4. Виконувати рішення профспілкових органів.
5. Не допускати дій, що наносять збитки профспілковій організації, перешкоджають досягненню мети і виконанню завдань Профспілки, порушують єдність Профспілки, вносять розкол в її ряди.
6. Дотримуватись умов колективного договору (угоди).
-
– Ні. Відповідно до Закону України “Про профспілки, їх права та гарантії діяльності” профспілки незалежні від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців (ректорату), інших громадських організацій, політичних партій, їм не підзвітні і не підконтрольні. Профком студентів на принципах соціального партнерства співпрацює з ректоратом у всіх питаннях, що стосуются умов навчання, проживання та побуту студентів.
-
Все залежить від особистої ініціативи студента. Є гарна ідея – профспілка допоможе в її реалізації.
-
У кожній групі обирається (та звітується) профспілковий організатор групи (профгрупорг). Кожен рік команда профспілки студентів звітується про свою роботу за останній рік, а раз на два-три роки проводиться чергова звітно-виборна профспілкова конференція, на якій кожен може стати членом профспілки. Профспілкова організація студентів ЗАМ відкрита для всіх.
Студентська рада
ПОЛОЖЕННЯ про студентське самоврядування в Закарпатської академії мистецтв
ПОЛОЖЕННЯ ПРО СТУДЕНТСЬКЕ НАУКОВЕ ТОВАРИСТВО ЗАКАРПАТСЬКОЇ АКАДЕМІЇ МИСТЕЦТВ
ПЛАН РОБОТИ студентської ради Закарпатської академії мистецтв на 2019-2020 навчальний рік
ПЛАН РОБОТИ студентської ради Закарпатської академії мистецтв на 2020-2021 навчальний рік