Правила користування бібліотекою Закарпатської академії мистецтв

  • 1.1. Правила користування бібліотекою Закарпатської академії мистецтв розроблені відповідно до Законів України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (зі змінами і доповненнями), «Про вищу освіту», «Про інформацію»,

    «Про національну програму інформатизації», «Типових правил користування бібліотеками» (зі змінами та доповненнями), основними документами, які регламентують діяльність закладів культури та освіти України.

    1.2. Правила користування бібліотекою – це документ, що встановлює

    загальний порядок організації обслуговування користувачів, доступ до

    фондів бібліотеки, права і обов’язки користувачів бібліотеки.

    1.3. Бібліотека забезпечує збирання, збереження і загальнодоступність

    документно-інформаційних ресурсів, свободу їх вибору, втілює сучасні

    форми інформаційного забезпечення користувачів.

    1.4. Бібліотечними фондами та послугами бібліотеки безкоштовно може

    користуватися весь контингент академії.e

  • 2.1. Для запису до бібліотеки необхідно пред’явити паспорт,студентський квиток.

    2.2. На підставі поданих документів на кожного читача заповнюється читацький формуляр, як документ, що підтверджує факт і дату видачі користувачеві документів з фонду бібліотеки та їх повернення. Під час запису до бібліотеки користувачі повинні ознайомитися з «Правилами користування бібліотекою академії мистецтв», підтвердити зобов’язання про їх виконання своїм підписом у читацькому формулярі.

    2.3 Користувачі бібліотеки мають право користуватися документами бібліотечного фонду, Інтернетом.

    2.4 Не використовувати відомості про користувачів та їх читання, окрім організації бібліотечного обслуговування.

    2.5 Виконувати Закон України «Про захист інтелектуальної власності» відносно об'єктів, які зберігаються і використовуються бібліотекою.

    2.6 Право користування абонементом надається всім студентам, які навчаються в академії та співробітникам, які працюють на постійній основі.

    2.7 Бібліотека безкоштовно надає користувачам повну інформацію про склад бібліотечних фондів за допомогою каталогів і картотек; консультаційну допомогу в пошуку джерел інформації.

  • 3.1. Книги видаються користувачам терміном до 30 діб, журнали та видання,що продовжуються і видання підвищеного попиту до 15 діб. Кількість однієї видачі документів на абонемент не може перевищувати 10 примірників. На прохання користувача строк користування виданими додому документами може бути продовжено бібліотекою, якщо на них відсутній підвищений попит інших користувачів.

    3.2 Кількість документів,що видаються в читальній залі не обмежується. Заборонено виносити документи з приміщення читальної зали та вносити власні без дозволу бібліотекаря.

    3.3 Єдиний примірник видань підвищеного попиту, рідкісні, цінні та довідкові видання надаються для користування лише в читальній залі.

    3.4 За кожний отриманий документ користувач розписується в читацькому формулярі. Після повернення документів до бібліотеки підпис користувача анулюється підписом бібліотекаря, інвентарний номер у читацькому формулярі викреслюється.

    4. Не дозволяється виносити з бібліотеки документи, не записані в читацькому формулярі.

    4.1. Чергова видача документів можлива лише після повернення взятих раніше документів або після продовження терміну користування ними, а також у разі коли кількість узятих документів не перевищує встановлених норм.

    4.2. Під час проведення перереєстрації, а також на час канікул, відпустки, читач зобов’язаний повернути або пред’явити бібліотекарю для продовження терміну користування всі документи, які зафіксовані за ним у формулярі.

    4.3 Користувачів, які не перереєструвалися, бібліотека не обслуговує.

  • 5.1. Користувач має право:

    5.2. Отримувати вичерпну інформацію про склад бібліотечного фонду через систему каталогів, картотек та інші засоби інформування, про послуги бібліотеки та правила їх використання, при цьому розраховувати на оперативне, ввічливе обслуговування.

    5.3. Безкоштовно отримати основні види бібліотечно-бібліографічних та інформаційних послуг, що надаються бібліотекою.

    5.4. Користуватися всіма фондами бібліотеки; продовжувати термін користування документами в установленому бібліотекою порядку.

    5.5. У разі відсутності в бібліотечному фонді потрібних документів, користувач має право отримати їх (або копії) з інших бібліотек через МБА.

    5.6. З дозволу бібліотекаря користуватися, при необхідності, власними технічними засобами (фотографічними, електронними та іншими пристроями).

    5.7. Отримати консультативну допомогу щодо оволодіння навичками самостійного користування довідково-пошуковим апаратом Бібліотеки та всіма видами інформаційно-пошукових систем.

    5.8. Вимагати дотримання конфіденційності щодо даних про його особу та переліку документів, якими він користувався.

    5.9. Оскаржувати дії бібліотечних працівників, що обмежують права користувача, у керівництва інституту.

    5.10. Подавати адміністрації коледжу зауваження і пропозиції щодо роботи бібліотеки.

  • 6.1.1. Дотримуватись правил користування бібліотекою. За порушення правил користувач може бути позбавлений права користування послугами бібліотеки та бібліотечними фондами і ресурсами на термін, що визначається бібліотекарями.

    6.1.2. Якщо змінюється адреса та інші персональні дані, вчасно попередити бібліотеку про це.

    6.1.3. Дбайливо ставитися до документів, отриманих з фондів бібліотеки: не псувати, не робити позначок, підкреслювань, не виривати, не загинати сторінок. Дбайливо ставитися до бібліотечного обладнання, меблів, приміщення. Користувач, який завдав матеріальних збитків бібліотеці, притягується до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно з чинним законодавством України.

    6.1.4. При одержанні документів ретельно перевірити їхню кількість та наявність пошкоджень. У разі виявлення дефектів попередити про це бібліотекаря, який зобов’язаний зробити на документах відповідні позначки. В іншому разі відповідальність за виявлені у документа дефекти несе користувач, який користувався ним останнім.

    6.1.5. Отримуючи дозвіл на копіювання (фотографування, скачування) документів, що надає бібліотека, дотримуватись вимог законодавства України у сфері інтелектуальної власності.

    6.1.6. Повертати документи до бібліотеки не пізніше встановленого терміну.

    6.1.7. Не виносити з приміщення бібліотеки документи, що не записані в читацькому формулярі.

    6.1.8. До початку навчального року повернути або подовжити термін користування всіх матеріалів, отриманих в бібліотеці та пройти перереєстрацію.

    6.1.9. У разі закінчення навчання або звільнення з академії повернути у бібліотеку всі документи, про що отримати помітку на обхідному листі.

    6.1.10 Дотримуватись загальних правил поведінки в громадських місцях: бути тактовними з бібліотекарями та відвідувачами бібліотеки; у приміщеннях не палити, у читальній залі дотримуватися тиші і не користуватись мобільними телефонами, не вживати їжі, різних напоїв тощо.

    6.2. Користувач Бібліотеки несе відповідальність:

    6.3. Адміністративну або матеріальну відповідальність за крадіжку, втрату або пошкодження документів з бібліотечного фонду.

    6.4. У разі втрати або пошкодження документів з фонду бібліотеки, а також одержаних через МБА, користувач за домовленістю з бібліотекою, повинен замінити їх аналогічними документами, чи визнаними рівноцінними, або відшкодувати їх ринкову вартість.

    Вартість пошкоджених та втрачених видань визначається за цінами, що вказані в облікових документах бібліотеки з урахуванням подальшої індексації їх вартості.

    6.5. За порушення вище названих правил користувач позбавляється права користуватися бібліотекою. Серйозні порушення можуть каратися виключенням з академії. У разі відмови користувача розрахуватися з бібліотекою згідно з вимогами, питання про відшкодування вартості не повернутих або зіпсованих користувачем бібліотечних матеріалів чи техніки передається до судових органів.

  • 7.1. Бібліотека зобов'язана:

    7.1.2 Забезпечити реалізацію прав користувачів відповідно Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» і обслуговувати їх відповідно до

    «Положення про бібліотеку вищого навчального закладу ІІІ-ІV рівнів акредитації» та Правил користування бібліотекою інституту.

    7.1.3. Формувати бібліотечні фонди згідно з потребами навчального, культурно-виховного процесів інституту.

    7.1.4. Забезпечити високий рівень обслуговування користувачів, на основі постійного підвищення фахового і культурного рівня бібліотечних працівників. Створити максимально комфортні умови для роботи з різними джерелами інформації.

    7.1.5. Надавати користувачам повну інформацію про склад бібліотечного фонду через систему каталогів (в т.ч. електронного), картотек, бібліографічних покажчиків, списків літератури та інших форм бібліотечного інформування (книжкові виставки, перегляди літератури, бібліографічні огляди, тощо).

    7.1.6. Вивчати інформаційні потреби та оперативно забезпечувати запити викладачів та студентів академії з використанням різноманітних форм і методів індивідуальної, групової та масової інформації. Проводити вивчення читацьких інтересів з метою оптимального забезпечення інформаційних потреб.

    7.1.7. Організовувати роботу з популяризації знань з основ інформаційно-бібліотечної грамотності, прищеплення навичок роботи з книгою, різними джерелами інформації.Проводити з цією метою індивідуальні бесіди, консультації та ін.

    7.1.8. Втілювати нові автоматизовані технології бібліотечно-інформаційного обслуговування, розширювати можливості інформаційного забезпечення користувачів шляхом використання

    7.2.1. Видавати користувачам книги тільки після повернення взятих раніше, термін користування якими закінчився.

    7.2.2. Після закінчення терміну користування документами нагадувати користувачам про необхідність повернення літератури у визначений строк.

    Якщо користувач ігнорує нагадування Бібліотеки, передавати відповідні матеріали до навчальної частини академії, нотаріальних органів згідно з чинним законодавством.

    Накладні витрати бібліотеки за послуги нотаріальної контори здійснюються за рахунок користувача.

    7.3. На початку кожного року проводити перереєстрацію користувачів.

    7.4. Дотримуватися належних санітарно- технічних умов роботи. В читальній залі, книгосховищі, кабінеті комплектування та обробки фонду

    організовувати щоденно прибирання, провітрювання приміщень, раз на

    місяць в бібліотеці проводити обезпилювання фонду (санітарний день).

    7.5. Узгоджувати режим роботи бібліотеки з вимогами та режимом роботи академії.

    7.6. Інформувати адміністрацію академії про порушення користувачами правил користування бібліотекою.

    7.7. Вирішувати з керівництвом коледжу питання про дії щодо злісних порушників правил користування бібліотекою.

    7.8. Застосовувати до порушників «Правил користування бібліотекою академії » заходи, передбачені чинним законодавством.

    7.9. Працівники Бібліотеки несуть відповідальність за якість обслуговування користувачів згідно зі своїми посадовими обов’язками.

  • Адреса бібліотеки: м. Ужгород вул. Минайська, 38/80

  • Філософія

    Петрушенко В.Л. Філософія: курс лекцій: навч. посіб. Львів: Новий Світ-2000, 2008

    Філософія : підручник Київ: Либідь,2002

    Філософія: Світ людини:Курс лекцій Київ: Либідь,2003

    Андрущенко В.П., Михальченко М.І Сучасна соціальна філософія:Курс лекцій Київ: Генеза, 1996

    Гусєв В.І. Історія західноєвропейської філософії XV- XVIII ст.: Курс лекцій6 навч.посібник Київ: Либідь,1994

    Бачинін В.А., Журавський В.С. Філософія права Київ : Ін Юре, 2003

    Філософія: Навч.посібник Київ: Вікар, 2006

    Горський В.С., Кислюк К.В. Історія української філософії: Підручник Київ: Либідь, 2004

    Кремень В.Г. Філософія: мислителі, ідеї, концепції: підруч. Київ: Книга, 2005

    Філософія: навч.посібник Київ: Вікар, 2008

    Касьян В.І. Філософія: відповіді на питання екзаменаційних білетів: навч.посібник Київ: Знання, 2008

    Черній А.М. Філософія: навч. посібник Київ: Академвидав, 2011

    Огнев’юк В.О., Утюж І.Г. Філософія. Історія філософії:підручник Київ: Грамота, 2010

    Міськов І. Практикум з історії філософії України Ужгород: ЗХІ, 2013

    Міськов І. Практикум з філософії Ужгород: ЗХІ, 2013

    Психологія

    Дубравська Д.М. Основи психології: навч. посібник Львів: Світ, 2001

    Психологія: підручник Київ: Либідь, 2001

    Основи психології та педагогіки: навч. посібник Київ: Знання, 2007

    Серьожникова Р.К. Основи психології і педагогіки: навч. посібник Київ: Центр навчальної літератури, 2013

    Загальна психологія Вінниця: Нова книга, 2004

    Політологія

    Рудич Ф.М. Політологія : підручник Київ: Либідь,2004

    Гелей С.Д., Рутар С.М. Політологія: навч. посібник Львів: Світ, 2001

    Політологія: підруч. Київ :Вища школа, 2001

    Брегеда А.Ю. Основи політології: навч.посібник Київ : КНЕУ, 2000

    Політологія у запитаннях та відповідях: навч.посібник К.: Вища школа, 2003

    Шляхтун П.П. Політологія: теорія та історія політичної науки: підруч. Київ, 2002

    Соціологія

    Соціологія : навч.посібник Київ: Знання, 2008

    Соціологія : підручник Львів: Новий Світ – 2000, 2008

    Соціологія культури: навч.посібник Київ: Каравела,2002

    Соціологія: навч.посібник Київ: Знання, 2003

    Танчин І.З. Соціологія: навч.посібник Київ: Знання, 2008

    Юрій М.Ф. Соціологія культури: навч. посібник Київ, 2006

    Соціологія: підручник Львів, 2010

    Екологія

    Білявський Г.О., Фурдуй Р.С. Основи екологічних знань: підруч. Київ: Либідь, 1997

    Білявський Г.О. Основи загальної екології: підручник Київ: Либідь, 1995

    Кучерявий В.П. Екологія Львів: Світ, 2001

    Крисаченко В.С., Хилько М.І. Екологія. Культура. Політика Київ: Знання України, 2002

    Батлук В.А. Основи екології: підручник Київ: Знання, 2007

    Царик Л.П. Екологія: підручник Київ: Генеза, 2011

    Економічні науки

    Стадник В.В., Йохна М.А. Інноваційний менеджмент: навч. Посібник Київ: Академвидав, 2006

    Прауде В.Р., Білий О.Б. Маркетинг: навч.посібник Київ: Вища школа, 1994

    Герасимчук В.Г. Маркетинг: теорія і практика: навч.посібник Київ: Вища школа, 1994

    Грішнова О.А. Економіка праці та соціально-трудові відносини: підруч. Київ: Знання, 2006

    Ажнюк М.О., Передрій О.С. Основи економічної теорії: навч. посібник Київ, 2008

    Кузьмін О.Є., Мельник О.Г. Основи менеджменту: підруч Київ: Академвидав, 2007

    Мочерний С.В. Основи підприємницької діяльності: навч.посібник Київ: Академія, 2005

    Бобров В.Я. Основи ринкової економіки: підруч. Київ: Либідь,1995

    Дзюбик С., Ривак О. Основи економічної теорії Київ: Основи, 1994

    Основи економічної теорії: підруч. Тернопіль: Тарнекс, 1993

    Мочерний С.В. Основи економічних знань Київ: Феміна, 1995

    Крупка М.І. Основи економічної теорії: підручник Київ, 2001

    Шегда А.В. Менеджмент: підручник Київ, 2004

    Варналій З.С., Сизоненко В.О. Основи підприємницької діяльності: підручник Київ, 2004

    Історія України

    Багацький В.В., Кормич Л.І. Історія України Київ, 2010

    Історія України: навчально-методичний посібник Київ: Знання-Прес, 2006

    Субтельний О. Україна: історія К.: Либідь, 1993

    Гончарук П.С. Історія України з найдавніших часів до поч.. ХХ ст.. Київ, 2009

    Гудзь В. Історія України Київ, 2008

    Крупник Л.О. Історія України Київ, 2009

    Кульчицький С.В. Історія України: підручник для 10 кл. Київ,2010

    Історія України( к. XVII поч.. ХХІ ст.): навч. посібник К.: КНТ, 2007

    Міськов І. Практикум з історії України ( з давніх часів до 1687 року ) Ужгород, 2013

    Міськов І. Практикум з історії України ( з ХVІІ ст.. до 2007 року) Ужгород, 2013

    Всесвітня історія

    Голованов С.О. Всесвітня історія Київ, 2007

    Полянський П.Б. Всесвітня історія: підручник 10 кл. Київ, 2010

    Щупак Л.В., Морозова Л.В. Всесвітня історія: підручник, 10 кл. Запоріжжя, 2010

    Ділова українська мова

    Ладоня І.О. Українська мова: навч.посібник Київ: Виша школа, 1993

    Галузинська Л.І. Українська мова ( за професійним спрямуванням): навч. посібник Київ:Знання, 2008

    Ділова українська мова: навч.посібник Київ: Знання.КОО, 2007

    Ющук І.П. Українська мова Київ: Либідь, 2004

    Венжинович Н.Ф Сучасна українська літературна мова: навч. посібник Київ, 2008

    Шевчук С.В. Українське ділове мовлення Київ: Вища школа, 2004

    Паламар Л.М. Практичний курс української мови: навч. посібник Київ: Либідь, 1995

    Бабич Н.Д. Практична стилістика і культура української мови Львів:Світ, 2003

    Погиба Л.Г., Грибінченко Т.О., Баган М.П Складання ділових паперів. Практикум: навч.посібник Київ: Либідь, 2002

    Фурдуй М.І. Українська мова:Практикум з правопису К.: Либідь, 2004

    Мацько Л.І., Сидоренко О.М., Мацько О.М. Стилістика української мови Київ: Вища школа, 2003

    Шкуратян Н.Г., Шевчук С.В. Сучасна українська літературна мова: Модульний курс Київ: Вища школа, 2007

    Іноземні мови

    Верба Л.Г., Верба Г.В. Граматика сучасної англійської мови Київ: ВП «Логос-М», 2011

    Скребкова-Пабат М.А. Світ цікавої англійської мови: навч. посібник Львів: Новий Світ-2000, 2008

    Плахотник В.М. Плахотник В.М. Київ: Освіта, 2000

    Плахотник В.М. Англійська мова: підручник, 10 кл. Київ: Освіта, 2000

    Англійська мова: навч. посібник Ужгород: Гражда, 2006

    Бонк Н. А.Лукъянова Н. А. Учебник английского язика Москва : Арт, 1994

    Якубяк М. Корективний курс французької мови. Посібник Львів: Світ, 2004

    Чередниченко О.І.Коваль Я. Г. Теорія і практика перекладу. Французька мова : підручник Київ: Либідь,1995

    Весна М. Німецька мова: підручник Львів, 2007

    Німецька мова: підручник Вінниця: Нова книга, 2011

    Кияк Т.Р., Меньшикова Н.В. Deutsch. Розмовні теми: навч. посібник Київ: Академія, 2009

    Правознавство

    Гавриш С.Б. Правознавство: підручник, 10 кл Київ, 2010

    Правознавство: навч. посібник Київ, 2006

    Правознавство: підручник Київ, 2002

    Шпиталенко Г.А. Основи правознавства: навч. посібник Київ, 2004

    Основи правознавства: навч. посібник Київ. 2001

    Правознавство: навч. посібник Київ, 2004

    Культурологія

    Абрамович С.Д., Чікарькова М. Світова та українська культура: навч. посібник Львів, 2004

    Історія світової та української культури: підручник Київ, 2006

    Кравець М.С. Культурологія: підручник Львів, 2008

    Матвеєва Л.А. Культурологія: курс лекцій: навч. посібник Київ, 2005

    Шейко В.М Культурологія: навч. посібник Київ, 2012

    Небесник І. І. Культурологія: Образотворче мистецтво на Закарпатті ХХст. Ужгород, В-во Падяка, 2007

    Небесник І. І. Творчість видатних художників Закарпаття. Навчальний посібник Ужгород: В-во В. Падяка, 2005

    Небесник І. І. Художня освіта на Закарпатті у ХХ столітті. Історично-педагогічний аспект Ужгород, Закарпаття, 2000

    Гаврош О.І. Методичні рекомендації до самостійної роботи та практичних

    занять з «Культурології» для студентів мистецьких закладів Ужгород: Гражда, 2013

    Цивільна оборона

    Стеблюк К. Цивільна оборона К., 2004

    Захист Вітчизни: підручник, для 10-11 кл. Київ: Вежа, 2006

    Допризовна підготовка: підручник для 10-11 кл. Київ: Вежа, 2005

    Фізичне виховання

    Фізичне виховання: навч. Посібник Київ: Центр навчальної літератури, 2007

    Физкультура для всей семьи. М. Физкультура и спорт, 1990

    О мужчинах и для мужчин. Дайджест Житомир, Олеся, 1992

    Луцан Н.І Декоративно-прикладне мистецтво та основи дизайну : навч.посібник К.: Слово, 2009

    Історія мистецтв

    Русское советское искусство: навч.посібник М.: Искусство,1954

    Ураїнське барокко та Європейський контекст: навч.посібник К.: Наукова думка,1991

    Лєпахін В. Ікона та іронічність Львів: Свічадо,2001

    Ильина Т.В. История искусств.Западноевропейское искусств М.: Высшая школа, 2004

    Ярема В.В. Іконопис Західної України ХІІ-ХV ст.: навч.посібник Львів: Друкарські куншти,2005

    История зарубежного искусства: навч.посібник М.: Изобраз. искусство, 1980

    Овсійчук В. Класицизм і романтизм в українському мистецтві К.: Дніпро, 2001

    Зотов А.И. Народные основы русского искусства: навч.посібник М., 1963

    Русское искусство: навч.посібник М.: Изобраз. Искусство,1969

    Калашникова О.Л. Основи мистецтвознавчої експертизи та вартісної оцінки культурних цінностей: підруч. К.: Знання,2006

    Persian painting Great Britain, 1977

    Банк А.В. Византийское искусство Л.-М.: Сов. Художник, 1966

    Приймич М. В. Перед лицем Твоїм. Закарпатський іконостас Ужгород:Карпати-Ґражда, 2007

    Приймич М. В. Мистецтво Закарпаття в добу Середньовіччя. Методичний посібник Ужгород: Ґражда, 2007

    Небесник І. І. А. Ерделі Львів.: МС, 2007

    Сирохман М. Церкви України. Закарпаття. Львів.: «Мс», 2000

    Акимова Л.И. Искусство Древней Греции: Геометрика, архаїка СПб.: Азбука-классика, 2007

    Бауер Г., Пратер А. Барокко М:Арт-Роздник, 2007

    Вольф Н. Импрессионизм М.: Арт-родник, 2006

    Всеобщая история искусств: В 6 томах М.: Искусство, 1966

    Герман М. Модернизм СПб.: Азбука-классика, 2008

    Гнедич П.П. История искусств М.: Эксмо, 2008

    Колпакова Г.С. Искусство Древней Руси СПб.: Азбука-классика, 2007

    Істрія українського мистецтва: у 6 томах Київ: Жовтень, 1966-

    Крвавич Д.П., Овсійчук В.А. Українське мистецтво. Ч.1: навч. посібник Львів: Світ, 2003

    Крвавич Д.П., Овсійчук В.А. Українське мистецтво. Ч.2: навч. посібник Львів: Світ, 2004

    Крвавич Д.П., Овсійчук В.А. Українське мистецтво. Ч.3: навч. посібник Львів: Світ, 2005

    Біологічні науки

    Atlas obratlovcu: Ptaci Praha,1972

    Nase zoo Praha: Orbis, 1955

    Kirschner J. und H. Eine Pferdeferienfahrt Berlin,1986

    Stanek V.J. Geheimnisvolles leben am wasser Prag: Artia,1955

    A magyar novenyvilag kepeskronyve Budapest,1956

    Комаров А. Лесные обитатели М.:Изобраз. Искусство, 1976

    Редкие и исчезаючие растения и животные Украины К.: Наук.думка, 1988

    Життя довкола нас К.: Мистецтво, 1974

    Животные близкие и далекие Варшава,1958

    Коляда М.Г. Таємниці рослинного світу Донецьк: БАО, 2008

    Україна. Природа. Традиції. Культура К.: Балтія-Друк, 2008

    Астахова О.В. Чудеса живого світу Харків: Веста, 2003

    Рисунок

    В. О. Сухенко Рисунок. Навчальний посібник К.: «BONA MENTE», 2004

    Сідоров Рисунок старых русских мастеров. М.:Узд. АН СССР, 1950

    Турчинко Ю. Я. Київська рисувальна школа. К.:Видавництво АН УРСР, 1956

    Медведев Л. Г. Формирование графического художественного образа на занятиях по рисунку М.: Просвещение, 1986

    Рисунок. Живопись. Композиция. Хрестоматия. М.: Просвещение, 1989

    Ростовцев Н. М., Терентьев А. Развитие творческих способностей на занятиях рисования. М.: Просвещение, 1987

    Кириченко М. А. Кириченко І. М Основи образотворчої грамоти. К.: Вища школа, 2002

    Глассфорд К. Рисунок пером и тушью: линия, фактура, цвет М.: Астрель, 2004

    Бамес Г. Изображение фигуры человека. Берлин, 1984

    Школа изобразительного искусства. М.: Изобраз.искусство, 1989

    Гребенюк Г. Є. Основи композиції та рисунку.К.: Техніка, 1997

    Рисунок. Учебные постановки. М.: Издв. Академии художеств, 1960

    Перепадя В. В. Рисунок. Проблеми творчості в навчальному процесі. – Львів: «Палітра», 2003

    Чиварди Д. Рисунок. Мужская обнаженная натура М.:Из-во ЭкСМО.-Прес ,2001

    Додсон Берт Ключи к искусству рисунка Мн.:000, «Попурри», 2004

    Кулебакин Г.И. Рисунок и основы композиции: учеб. Пособие М. Высшая школа, 1988

    Рисунок: Учебное пособие М.: Просвещение, 1975

    Белютин Э. М. Начальне сведения о рисунке М.: Искусство, 1954

    Авсиян О. А. Натура и рисование по представлению М.: Изобраз.искусство, 1954

    Чиварди Д. Рисунок. Пейзаж: методы, техника, композиция М.: Эксмо, 2004

    Рисунок: Учеб. Пособие М.: изд-во Академии искусств, 1960

    Дворник Ю. В. Жива вода рисунка Тернопіль: Навч. Книга-Богдан, 2009

    Ли Н.Г. Рисунок.Основы учебного академического рисунка: учебник М.: Эксмо, 2010

    Лушников Б.В. Рисунок. Портрет: учебное пособие М.: ВЛАДОС, 2008

    Основы академического рисунка Минск: Харвест, 2010

    Печенежский А.Н. Рисуем пейзаж Х., 2011

    Станьер П., Розенберг Т. Практический курс рисования Минск: Попурри, 2004

    Чиварди Д. Рисунок: обнаженная натура М.: Эксмо, 2009

    Живопис

    Рисунок. Живопись. Композиции. Хрестоматия. М.: Просвищение, 1989

    Зингер Советская портретная живопись. М.: изобр.искусство, 1978

    Осокин Рассказы о русаком пейзаже. М.: Детская література, 1986

    Недошырин Г.А. Беседы о живописи. М.: Молодая гвардия, 1959

    Жаборюк Л. А. Мистецтво живопису і графіки на Україні. К.: Вища школа, 1983

    Жаборюк Л. А. Український живопис доби середньовіччя. Київ-Одеса.: Вища школа, 1978

    Польський портрет. М.: Сов. художник, 1976

    Білецький Український портретний живопис 17-18 ст. К.: Мистецтво, 1967

    Рубан В. Український радянський живопис. К.: Мистецтво, 1967

    Собацька Х. Діти в українському живописі. К.: Мистецтво, 1985

    Иогансон Б. В. За мастерство в живописи. М.: Издв.Академими художеств СССР, 1952

    Лазарев В. Н. Русская средневековая живопись. М.: Наука, 1940

    Белютін Є. Початкові відомості живопису. К.: Держ вид-во обрт. мист. і музичн. л-ри УРСР, 1958

    Очерки по истории русского портрета второй половины 19 века. М.: Академия художеств СССР, 1963

    Овчинникова Портрет в русаком искусстве 17 века. М.: Искусство, 1985

    Капланово Русская акварельная живопись конца 19 - начало 20 века. М.: Искусство, 1968

    Кириченко М. А., Кириченко І.М. Основи образотворчої граматики: навч. Посібник К.: Вища школа, 2002

    Український портрет XVI – XVIII ст. К., 2006

    Касіян В. Автопортрет К.: Веселка, 2004

    Натюрморт К.: Мистецтво, 1978

    Московченко В. М. Український радянський побутовий живопис К.: Мистецтво, 1972

    Український радянський живопис К., 1957

    Український живопис ХІХ – поч.. ХХ ст. К.: Артанія Нова, 2005

    Одайник В. Живопис. Графіка. К.: Мистецтво, 1979

    Гаррисон Х. Рисунок и живопись М.: Эксмо, 2007

    Живопис. Скульптура. Графіка К.: Мистецтво, 1977

    Глущук С. Техніка станкового живопису К. – Ужгород, 2008

    Живопис та його жанри К.: Мистецтво, 1984

    Батталини Т. Техника живописи М.: Эксмо, 2003

    Комаров А.А. Технология материалов стенописи: учеб. Пособие М.: Изобраз.искусство, 1989

    Живопись: учеб. Пособие М., 1963

    Живопись: учеб. Пособие М.: ВЛАДОС, 2004

    Болотина И. С. Проблемы руського и советского натюрморта М.: Сов. Художник, 1989

    Реставрация станковой темперной живописи М.: Изобраз. Искусстао, 1986

    Комаров А. А. Технология материалов стенописи М.: Изобраз. Искусстао, 1986

    Ковалев Ф.В. Золотое сечение в живописи К.: Выща шк.., 1989

    Рачеева Е. П. Великие французские художники М.: Пресс, 2005

    Масляная живопись: шаг за шагом М.: Астрель,2006

    Бенуа А. Історія живописи П., 1957

    Мастера старой живописи М., 1962

    Владич Л.В Жанри живопису К.: Рад. Шк.., 1966

    Киплик Д.М. Техника живописи М.: «В.Шевчук», 2008

    Коприва А. Композиія та художній образ в живописі: методичні вказівки Мукачево: Карпатська вежа, 2008

    Скульптура

    Шмидт И. М. Русская скульптура второй половины ХІХ начало ХХ века М.: Искусство, 1989

    Оприску Г. Румынская скульптура Бахарит, 1957

    Якимович А. Польская современная скульптура Варшава.:Sztuka, 1956

    Крюкова И. А. Русская скульптура малых форм. М.: Наука, 1969

    Светлов И. Современная румынская скульптура М.: Изобразительное искусство, 1974

    Чубова А. П. Античные мастера. Скульптуры и живописи Л.: Искусство, 1986

    Голубкина А. С. Несколько слов о ремесле скульптуры. М.: Советский художник, 1958

    Молева Н. Скульптура. М.: Искусство, 1975

    Архипенко А. П. Альбом. К.: Мистецтво, 1989

    Лифшиць М. Я. Лазар Дубиновский М.: Советский художник, 1987

    Гусева С. П. Скульптор Домогадский. М.: Советский художник, 1972

    Штітельман Ф. Антична скульптура. К. : Мистецтво, 1968

    Чернова М. Микола Рябізе К. : Мистецтво, 1973

    Блюміна І. М. Іван Пархоменко. К. : Мистецтво, 1987

    Чарновский О. Українська народна скульптура Л.: Вища школа, 1976

    Аркин Д. Образы скульптуры. М.: Искусство, 1961

    Собсан П.В. Альбом М.: Изобразительное искусство, 1979

    Ганеева В. И. Кочунов. Л.: Художник СРСР, 1984

    Сак Л., Гельман М. Про композицію в скульптурі К.: Держ. в-во образотворчого мистецтва і муз. літератури, 1969

    Пугаченкова Скульптура Халчаяна. М.: Искусство, 1971

    Скульптор Мартос. Л.: Художник СРСР, 1964

    Скульптура ХVІІ-ХХ века. М.: Изобразительное искусство, 1988

    Русская деревенская скульптура. М.: Советский художник, 1967

    Деревянные статуи в Венгрии. Будапешт, 1958

    Борис Владимирович Иогансон. М.: Советский художник, 1969

    Владимир Цигань. Л. : Художник РСФСР, 1989

    Петр Владимирович Сабсай. М. : Советский художник, 1971

    Каменський А. В. Анна Голубкина. Личность. Эпоха. Скульптура. М.: Изобразительное искусство, 1990

    Павел Кузнєцов. М.: Советский художник, 1966

    Русская скульптура. Л.-М.: Советский художник, 1966

    Пермская деревянная скульптура Пермское книж. изд., 1985

    Молева Н. Скульптура М.: Искусство, 1975

    Варварецький Ю. А. Становлення української радянської скульптури К.: Наук. Думка, 1972

    Чорновський О. Українська народна скульптура К.: Вища шк.., 1976

    Ныменко А. В. Українська радянська скульптура К.: Рад. Україна, 1960

    К.: Рад. Україна, 1960 К. : Мистецтво, 1977

    Сак Л. М. Мистецтво скльптури К.: Рад. Шк.., 1971

    Красноголовець О. Основи скульптури К.: Знання, 2008

    Проектування

    Волкотруб И. Основы художественного конструирования. К.: Висшая школа, 1988

    Художественное конструирование. М.: Висшая школа, 1988

    Профмайстерність

    Від ремесла до творчості. К.: «Час», 1990

    Олекса Бахматюк. К.: «Мистецтво», 1976

    Koos Judith Styule 1900 Budapest, 1979

    Какабадзе А. Сучасна грузинська кераміка. М.: 1984

    Дмитро Головко К.: мистецтво, 1978

    В. Шевелева и В. Галицин. М: Советвкий художник, 1970

    Folk art te Soviet Union. L.:Avrora art publishers, 1989

    Мамонтова О., Кума Х. М.: Сов. художник, 1989

    Гоберман Д. Розписи гуцульських гончаров. Л.: Искусство, 1972

    Брештянски И. Моргит Ковач Будапешт.: Корвина, 1979

    Шнейдер Г. А. Основыхудожественной обработки металла. К.: Высшая школа, 1988

    Федотов Т. Звонкая песнь метала. М.: Просвещение, 1990

    Маркова Г. А. Немецкое художественное серебро ХVІ- ХVІІІ вв. М.: Искусство, 1975

    Карышковский П.О. Монеты Ольвии. К.: Наукова думка, 1988

    Ванштейн С. Н. Истории народного искусства Тувы. М.: Наука, 1974

    Красноголовець О. Основи скульптури К.: Знання, 2008

    Кара-Васильєва Т., Чегусова З. Декоративне мистецтво України ХХ століття К.: Либідь, 2005

    Дизайн

    Даниленко В. Дизайн Х., 2003

    Сопко О. І. Шрифтова форма у графічному дизайні Ужгород: Гражда, 2009

    Хмельовський О. Вступ у дизайн Луцьк: Терен, 2004

    Куленко М. Основи графічного дизайну К.: Кондор, 2007

    Розенсон И. А. Основы теории дизайна Спб.: Питер, 2008

    Хмельовський О.М. Основи графіки: Методичні вказівки до практичних робіт Луцьк: ЛДТУ, 2008

    Бхаскаран Л. Дизайн и время: Стили и направления в современном искусстве и архитектуре М.: АРТ-Родник, 2009

    Михайлов С. История дизайна Т.1 М., 2004

    Михайлов С. История дизайна Т.2 М., 2004

    Комп’ютерна графіка

    Гурский Ю.А. Гурская И. В. Жваявский А. В. Компьютерная графика. Петербург, 2006

    Ткач М.Р. Практичні заняття з комп’ютерної графіки Львів: Новий Світ- 2000, 2008

    Пластична анатомія Барчаи Е. Анатомия для художников М.: Эксмо, 2006

    Барчаи Е. Анатомия для художников М.: Эксмо, 2002

    Барчаи Е. Анатомия для художников М.: Эксмо, 2010

    Сегеда С. Антропологія: підручник К.: Либідь, 2005

    Коляденко Г.І. Анатомія людини: підручник К.: Знання, 2001

    Липченко В.Я., Самусев Р.П. Атлас нормальной анатомии человека: учеб. Пособие М.: Медицина, 1988

    Рабинович М.И. Пластическая анатомия и изображение человека на ее основах: учеб. Пособие М.: Изобраз. искусство, 1985

    Барчаи Е. Анатомия для художника М.: Эксмо, 1976

    Шрифти

    Лесняк В.І. Модерністські і постмодерністські шрифти Х.: Колорит, 2006

    Різник М.Г. Письмо і шрифт К.: Вища школа, 1978

    Сопко О.І. Історія розвитку шрифтового мистецтва Ужгород: Ліра, 2006

    Сопоко О.І. Мистецтво і шрифт Ужгород: Гражда, 2006

    Смирнов С.И. Шрифт в наглядной агитации М.: Плакат, 1987

    Снарский О.В. Шрифт К.: Реклама, 1970

    Основи композиції

    Гребенюк Г.Є. Основи композиції та рисунок К.: Техніка, 1997

    Дідик Н.Я. Основи композиціі: навч. альбом-посібник Ужгород: Мистецька лінія, 2009

    Логвиненко Г.М. Декоративная композиція: учеб. Пособие М.: ВЛАДОС, 2008

    Михайленко В.Є., Яковлєв М.І. Основи композиції: навч. Посібник К.: Каравела, 2008

    Михайленко В.Є., Яковлєв М.І. Основи композиції: навч. Посібник К.: Каравела, 2004

    Художественное конструирование М.: Высшая школа, 1986

    Шорохов Е.В. Композиция: учебник М.: Просвещение, 1986

    Шорохов Е.В., Козлов Н.Г Композиция: учеб. Пособие М.: Просвещение, 1986

    Яковлєв М.І. Композиція + геометрія К.: Каравела, 2007

    Яремків М. Композиція: творчі основи зображення: навч. Посібник Тернопіль: Підручники і посібники, 2009

    Устин В.Б. Композиция в дизайне: учеб. Пособие М.: Астрель, 2007

    Креслення та перспектива

    Хаскин А.М. Черчение: учебник К.: Вища школа, 1979

    Анисимов Н.Н. Черчение и рисование: учеб. Пособие М.: Стройиздат, 1983

    Дружинин Н.С., Цылбов П.П. Курс черчения: учеб. Пособие М., 1965

    Волкотруб И.Т. Основы художественного конструировани: учебник К.: Выща школа, 1988

    Соловьев С.А. Перспектива М.: Просвещение, 1981

    Ратніччин В.М. Перспектива К.: Вища школа, 1972

    Кольрознавство

    Черкесова І.Г. Кольорознавство. Колір у декоративно-прикладному мистецтві й дизайні: навч. Посібник К.: Іліон, 2008

    Прищенко С. Кольорознавство: навч. Посібник К.: Альтерпрес, 2010

    Печенюк Т. Кольорознавство: підручник К.: Грані-Т, 2010

    Рідкісні видання

    Альбом индийских и персидских миниатюр ХVI-XVIII вв. М.:Изд-во Восточной л-ры, 1962

    Бенуа А. История живописи СПб.: Шиповникъ, 1957

    Булгаковъ О.И. Альбомъ Академической выставки 1890 г. СПб.: Ателье Е. Гофферса, 1890

    Вёрман К. История искусства всех времён и народовъ СПб.: Просвещение, 1903

    Гагаринъ Г.Г. Соьрание Византийских и древнерусских орнаментовъ 30 таб.

    Глаголь С., Грабарь И. Левитан И.И.: Жизнь и творчество М.:И.Кнебель, 1912

    Гнъдичь П.П. История исскуствъ (зодчество,живопись, ваяния) СПб.: изд. А.Ф. Маркса

    Грабарь И. Сыровъ В.А.: Жизнь и творчество М.: Ы.Кнебель, 1913

    Грабарь И. История русского искусства: Т. 5 История скульптуры М.:Ы.Кнебель

    Грабарь И. История руського искусства: История живописи Т.1: До-Петровская епоха М.:Ы.Кнебель

    Гравюры Н.Н. Павлова(1886-1921) М.:Гос. изд-во, 1922

    Жемчуженны китайской живописи КананінІ., Вітвіцька О. Водяні знаки на папері українських документів ХVI-XVII ст. К.: Друк. Всеукр. Академії Наук, 1923

    Картині из коллекции президента республики Индонезия Д-ра Сукарно Пекин: народное искусство, 1957

    Остромирово Евангелие 1056-1057: факсимильное произведение Л.: Аврора, М.:Изд-ский отдел Московского патриархата, 1988

    Ранке И. Человек: Вт. II: современная и доисторическая раса СПб.: Просвещение, 1902

    Китайский живопис

    Колористика:Набор планшеток с микрооттенками всей гаммы красок

    Матюшин Н.В. Справочникъ по цвету: заакономерность изменяемости цветных сочетаний М.:Гос. изд-во изобраз. искусств, 1932

    Моклеръ. Г. Импрессионизм, его история, его естетика, его мастера М.:Изд-во ю.И. Лепковскаго

    Мутеръ, Р. История живописи. Т.3 СПб.: Знание, 1904

    Мутеръ, Р. Истрия живописи: в ХІХ вв. СПб.: Знание, 1899

    Мутеръ, Р. История живописи в ХІХ вв. ІІ Т СПб.: Знание, 1900

    Русская икона СПб.: Т-во Р.Гомике и А. Вильборгъ

    Русская икона СПб.:Т-во Р.Гомике и А.Вильборгъ

    Русские Древности в памятникахъ искусства СПб.,1891

    Труды Всеросийского съезда художников в Петрограде декабрь 1911-январь 1912 Петрогадъ

    Труды Всеросийского съезда художниковъ Петроградъ, 1912

    Искусство советского палеха М.:Сов. художник, 1958

    История архитектуры М.:И. Кнебель, 1909

    История русской живописи в ХІХ-вв. СПб.:Знание,1902

    Яремичъ, С. Врубель М.А.:Жизнь и творчество М.:И.Кнебель,1911

    Album der Koniglichen Cemalde – calerie Presden:werke alter meister Dresden6Ernest beutelspaches Co,1911

    Libonis L. Les Styles Paris, Henri Laurens

    Linqenicux Hidalho Qon Quichotte de la Mache Paris: Librarie de L, Hachette et cie,1859

    Werce alter meister Berlin: Globus, 1911

    НОВІ НАДХОДЖЕННЯ

    № / Автор та назва / книги / Рік / Кількість

    1. Шаповалов Сергій «Живопис» 2008 2

    2. Патик Володимир «Одержимість» 2004 1

    3. Ємаць Володимир «Малярство, графіка» 2004 1

    4. Зорко Юрій «Колір мого життя» 2005 2

    5. Демцю Михайло 2004 1

    6. Садовський Олександр 2005 2

    7. Ярич Василь «Мої пороги, скульптура» 2004 1

    8. Лещенко Євген 2005 2

    9. Каталог виставки українських художників «Наш час – на простір» 2008 3

    10. Гонтарів Віктор «Зоряний віз» живопис 2006 2

    11. Сельський Роман «Глибинне» 2004 1

    12. Волошин Михайло «Українське образотворче мистецтво» 2004 2

    13. Мазур Микола 2005 2

    14. Бевза Петро 2005 1

    15. Ака Перейма 2005 2

    16. Буряк Борис «Осяяні сонцем» 2004 1

    17. Максименко Микола «Світославність» 2004 2

    18. Лідія Бондар-Балагутрак 2005 1

    19. Маринюк Віктор 2006 2

    20. Бевза Петро «Іриси» 2009 1

    21. Романишин Роман 2004 1

    22. Печорний Петро 2005 1

    23. Антонюк Андрій 2004 1

    24. «Художники України» Сергій Шаповалов 2008 5

    25. Бевза Петро «Гра» 2013 1

    26. Родини Приймаченків 2004 1

    27. Журнал «Артанія» 2004 2

    28. Журнал «Образотворче мистецтво» 4

    29. Тартаковський Ісаак 2008 2

    30. Бевза Петро 2007 1

    31. Сербутовський Андрій 2004 1

    32. Скляренко Галина «На берегах» 2007 1

    33. Гонтарів Віктор 2009 1

    34. Чаус Віктор 2010 1

    35. Яремчук Любомир 2005 1

    36. Іваннікова Світлана 2005 1

    37. Вольський Олександр 2004 2

    38. Антонюк Андрій 2012 2

    39. Степанов Микола 2007 1

    40. Кононенко Микола 2012 1 41. Поляков Олексій 2007 1

    42. Слов’янський словник 2001 1

    43. Кононенко Микола «La vivav ita» 2016 1

    44. Булавицький Микола 2004 1

    45. Рисуем натюрморт 2011 1

    46. Рисуем портрет 2013 1

    47. Станьер Практический курс рисования

  • Бібліотека як органічна та невід’ємна складова Закарпатської академії мистецтв проходить разом з нею великий і складний шлях, робить внесок у його розбудову. Перш за все це стосується нормального перебігу навчального процесу, сприянню підвищення викладацької роботи, піднесенню наукового рівня роботи студентів, аспірантів, пошукувачів. Вже зібрано унікальний за видовою структурою багатогалузевий книжковий фонд вітчизняних та зарубіжних творів друку.

    Основна роль в інформаційній діяльності бібліотеки відводиться вивченню і задоволенню інформаційних потреб студентів, викладачів та науковців ЗАМ, а також користувачів з інших навчальних закладів, а саме: студентів та викладачів КНУКіМ, Львівської академії мистецтв, УжНУ та співробітників Закарпатського музею архітектури і побуту.

    Обслуговування проводиться при безпосередній видачі документів, а також у телефонному режимі та в наданні віртуальної довідки.

    Для популяризації літератури, до видатних дат історії, державних свят, предметних і тематичних тижнів, бібліотекою проводиться велика кількість книжкових виставок та масових заходів. Навчально-виховний процес здійснюється з урахуванням можливостей сучасних інформаційних технологій навчання й орієнтуються на формування особистості студента із глибоко усвідомленою громадянською позицією і системою наукових знань.

    Головним завданням бібліотеки є надання інформації читачам та виховання в них основ інформаційної культури. Саме на це спрямовані основні зусилля у роботі.

  • Перша робота для студента: секрети успішного пошуку

    Якщо ви закінчили другий, третій або четвертий курс, то саме час шукати роботу.

    Але як студенту без досвіду роботи знайти роботу, я

    кщо без досвіду роботи на роботу не беруть ― з іронічною посмішкою запитаєте ви.

    Шанс для молодих

    З року в рік ситуація на ринку праці для молодих не змінюється.

    Найбільш активними в пошуку нових співробітників виступають сфери продажів,

    торгівлі та ІТ – технологій. Хороша новина в тому, що з кінця 2014 року почався ріст

    кількості вакансій для молодих спеціалістів, тож роботодавці охочіше почали брати на роботу саме молодь.

    Для роботодавця це вигідно тому, що йому краще навчити людину з нуля,

    ніж переманювати та перевчати спеціаліста з досвідом. Як правило,

    на свою першу роботу студенти та випускники вишів йдуть заради грошей,

    а не заради професії, на яку вони вчилися. Тим не менш, будь який досвід корисний,

    тож цуратися роботи не за профілем не варто.

    Однак, попри лояльне ставлення роботодавців до молоді,

    наразі пошук роботи став більш тривалим у часі, порівняно з минулими роками.

    Роботодавці стали досить перебірливими і можуть довше вибирати серед усього різноманіття резюме,

    які вони отримують. Тож будьте готові до того,

    що від 3-х до 6-ти місяців вам доведеться шукати підробіток або роботу з вільним графіком,

    і від 6-ти до 9-ти місяців – стабільну роботу.

    Ось чому важливо починати думати про пошук роботи заздалегідь ще під час навчання.

    Чи потрібен диплом?

    У кожного студента рано чи пізно наступає момент,

    коли він стикається з проблемою вибору: навчатися чи працювати?

    Перспектива заробляння грошей манить своїми можливостями і шепоче: «Навіщо тобі той універ?»

    З іншого боку, примара сесії постійно маячить перед очима і виключення з університету

    автоматично означає втрату диплома. А може, й не потрібен той диплом ― запитують деякі студенти.

    Але логіка роботодавців така: якщо ви закінчили ВНЗ,

    значить і найбільш складну та довготривалу справу ви будете здатні закінчити.

    Багато чого в житті доводиться робити через «потрібно» і «не хочу»,

    тож навчання в університеті виступає в цьому плані своєрідною закалкою.

    Отже, ви приступили до пошуку роботи. Але яка робота вам потрібна?

    Спробуйте прислухатися до себе та вибрати ту сферу, яка максимально вам підходить.

    Роботі доведеться приділяти багато часу та уваги тож найкращий варіант ― коли те,

    що ви робите, вам справді подобається.

    Пам’ятайте: універсального резюме не існує, і в ідеалі кожне ваше резюме повинно

    відповідати вимогам конкретної вакансії компанії. Роботодавець звертає увагу на те,

    що важливо саме йому. До 60% резюме відсіюються через невідповідність вимогам вакансії

    (досвід роботи, грамотність, цілі, хобі тощо).

    Для хорошої роботи червоного диплому буде недостатньо: потрібні ще реальні знання,

    практичні навички, додаткова освіта на курсах та особистісний розвиток.

    На своїй першій роботі будьте готові працювати за трьох і не розраховуйте

    одразу отримати серйозні доручення чи проекти.

    Для того, щоб вам повірили, вам доведеться проявити себе та довести,

    що ви не даремно навчалися в університеті.

    План дій з пошуку роботи:

    1. Поставити ціль(робота заради грошей, досвіду, по спеціальності, за покликом серця).

    2. Вибрати роботу(знайти відповідні вакансії)

    3. Підготувати резюме.

    4. Відправити резюме( разом із супроводжувальним листом, якщо це потрібно)

    5. Дочекатися дзвінка рекрутера та зацікавити його.

    6. Потрапити на співбесіду та довести, що ви найкращий кандидат.

    7. Дочекатися позитивного рішення роботодавця.

    8. Вийти на роботу та пройти випробувальний термін.

    Як втратити шикарну пропозицію роботи:

    • Відгукуватися на одну й ту саму вакансію кілька разів поспіль.

    • Відправляти резюме на всі наявні вакансії компанії.

    • Відправляти резюме на вакансію за принципом «А раптом пощастить?»

    На що звертати увагу в резюме:

    • Текст повинен бути написаний без помилок ― роботодавці цінують грамотність.

    • Фотографія повинна бути солідною ― фото із друзями з вечірки залиште для власного архіву.

    • Якщо ви не до кінця відповідаєте вимогам вакансії, обов’язково напишіть супроводжувальний лист,

    в якому поясніть чому саме ви повинні отримати цю роботу.

Електронна Бібліотека

Бібліотека