Галерея подій

Літературний вечір поезії під назвою: «Літературник. Слухай мистецтво».

19 березня наукова бібліотека Закарпатської академії мистецтв разом із Студентською Радою закладу поринули в атмосферу творчості, натхнення та щирих емоцій, зібравшись на літературному вечорі поезії під назвою: «Літературник. Слухай мистецтво».

Це була особлива зустріч, де панувала тепла і затишна атмосфера. За чашкою ароматного чаю чи кави, учасники-Алмашій Катерина Андріївна, Глєбова Тетяна Олександрівна та Кучер Діана Миколаївна декламували улюблені вірші, знайомлячи слухачів із класичною та сучасною поезією, також, мали змогу поділитися власними авторськими рядками. Цей вечір був унікальним, особливість його полягала в першій колоборації з вечірнім рисунком. Дівчата читали поезію і в той же час малювали одна одну, підтримали їх і викладачі профільних дисциплін: Цап Євген Михайлович та Брензович Любомир Васильович. Учасники події поділилися своїм поглядом на поезію, як засобом вираження душі, надихнули всіх присутніх на творчі звершення та подарували незабутні хвилини мудрості й краси. Вони в невимушеній обстановці мали змогу відкрити для себе щось нове, збагатитися духовно та зблизитися з однодумцями.

Цей вечір ще раз нагадав, наскільки поезія важлива в житті кожного, як вона здатна лікувати, надихати і спонукати до роздумів та творчості.

Дякуємо всім, хто долучився, приніс свої вірші та чудовий настрій. Особлива подяка організаторам, які створили цю магію, та всім учасникам, які її підтримували.

Вшанування Героїв Карпатської України: 86-та річниця незалежності та 151-річчя Августина Волошина

17 березня 2025 року в лекційній залі Закарпатської академії мистецтв, відбувся захід, присвячений 86-й річниці проголошення незалежної Української держави Карпатської України та 151-річниці від дня народження Президента Карпатської України-Августина Волошина. Ці дві важливі події, об‘єднали студентів різних навчальних груп, перщого курсу з спеціальності «Графічний дизайн» та третього курсу спеціальностей «Живопис»та «Реставрація» з їх викладачкою-д. ф. н. проф. Оксаною Ярославівною Добровольською. Директорка наукової бібліотеки Закарпатської академії мистецтв-Анжеліка Іванівна Машкаринець-Бутко та викладачка англійської мови-Мирослава Павлівна Костюк ознайомили учасників заходу з біографічними даними відомого діяча, проаналізували умови, в яких формувалася його багатовимірна особистість. Також, розкрили для себе його невтомну, плідну діяльність на ниві соціокультурного, політичного, релігійного життя краю. Показали презентацію по даній тематиці. Також, Анжеліка Іванівна детально ознайомила присутніх з бібліографічним оглядом літератури по даній тематиці. Продемонструвала і зачитала свою статтю про благодійницьку діяльність Августина Волошина, опубліковану в журналі «Наукові записки» серія «Педагогічні науки», вип. 9(2024). Україно-англомовну /двомовну/ дискусію про життєвий шлях від педагога до Президента Карпатської України, провела Мирослава Павлівна. Цього ж дня, в Закарпатському ОКМ ім. Т. Легоцького з нагоди відзначення 151-річниці від дня народження Августина Волошина відбувся показ документального фільму «Срібна земля», який відвідали викладачі та юні здобувачі освіти з Закарпатської академії мистецтв та студенти ВСП «Ужгородського торговельно-економічного фахового коледжу ДТЕУ» спеціальностей «Туризм і рекреація», «Готельно-ресторанна справа», разом із викладачкою-Людмилою Пинзеник. Перед переглядом, презентацію стрічки зробив Андрій Ребрик, родина якого значною мірою долучилася до його створення. Фільм яскраво передає тогочасні події, а саме, в яких умовах відбулося проголошення Карпатської України.

Флешмоб “Єднаймо душі словом Кобзаря!”

Студенти, викладачі, працівниці наукової бібліотеки Закарпатської академії мистецтв, приєдналися до флешмобу , який проводить “Науково-методичний центр вищої та передвищої освіти під гаслом “Єднаймо душі словом Кобзаря!”, присвячений 211 річниці від дня народження видатного поета - Тараса Григоровича Шевченка. У часи найбільшого історичного протистояння незалежної української Держави з відкритою збройною агресією росії, слово Кобзаря звучить з новою силою! Захід став справжнім святом слова та творчості. Учасники читали вірші Шевченка, виконували його твори різними мовами, ділилися уривками з прози Кобзаря та розповідали цікаві факти про його життя та творчий шлях. Дякуємо Науково - методичному центру за можливість прийняти участь у чудовому заході, та наданий ним сертифікат.

Життєвий і творчий шлях Михайла Васильовича Сирохмана

Авторитетний мистецтвознавець, художник-графік, викладач, дослідник, захисник дерев’яної церковної архітектури Карпатського регіону Михайло Васильович Сирохман, написав сотні нарисів, статей для альбомів і каталогів Закарпатських художників і численні дослідження про Закарпатські дерев’яні храми. 17 лютого 2025 р. директорка наукової бібліотеки Закарпатської академії мистецтв, Анжеліка Іванівна Машкаринець - Бутко, розповіла студентам другого курсу спеціальності 'Графічний дизайн' про життєвий і творчий шлях митця і про його вагомі здобутки на літературній ниві. Зокрема, продемонструвала студентам такі його книжки: «Церкви України Закарпаття», «Втрачені церкви Закарпаття», «Шлях закарпатського живопису». Жага досліджувати мистецтво, культуру краю і, що найголовніше, доносити його істинну цінність до широкого загалу не полишає автора ані на мить. Він плідно працює над численними темами, матеріали з яких старанно добирає тривалий час, як коштовні перлини для намиста.

Нові надходження наукової літератури

14 лютого в науковій бібліотеці Закарпатської академії мистецтв директорка бібліотеки Анжеліка Іванівна Машкаринець-Бутко та д.ф.н., проф. Оксана Ярославівна Добровольська ознайомили студентів 1- го курсу магістерського рівня та студентів 3-го курсу бакалаврського рівня з новими надходженнями наукової літератури. Зокрема, Анжеліка Іванівна зробила детальний огляд нового видання - посібника Василя Косіва «Магістерська робота з графічного дизайну: 100 вимог і порад». Цей навчальний посібник містить обов‘язкові вимоги до виконання і захисту наукової роботи, рекомендації щодо кожного етапу її написання. Додатки містять зразки оформлення, переліки для перевірки рівня і якості та часовий графік.

70-річчя від дня народження Павла Павловича Чучки

8 лютого 2025 року - 70-річчя від дня народження Павла Павловича Чучки, кандидата філологічних наук, члена національної спілки журналістів України, громадсько-політичного діяча, ресторатора народився в місті Ужгород.

Бажаємо ювіляру здоров'я, миру та многая та благая літ!

18 травня 2023 року, в лекційній залі Закарпатської академії мистецтв, відбувся творчий вечір ужгородського поета, мовознавця, ресторатора Павла Чучки. На творчому вечорі панувала невимушена, позитивна атмосфера. також, автор подарував примірники своїх творів, до наукової бібліотеки Закарпатської академії мистецтв.

Подарунок для бібліотеки ЗАМ від Олексія Роготченка

Дякуємо Олексію Роготченку - доктору мистецтвознавства, заслуженому діячу мистецтв України, професору, члену-кореспонденту Національної академії мистецтв України, секретарю НСХУ з питань критики і мистецтвознавства за цінний подарунок для бібліотеки Закарпатської академії мистецтв.

День Голокосту

День Голокосту - це день пам'яті мільйонів невинних жертв, які постраждали від нацистської тиранії під час Другої світової війни. Ця виставка пропонує нам оглянути історичні факти та особисті історії тих, хто вижив, і вшанувати пам'ять загиблих. Віртуальні експонати дозволяють заглибитися в важкі уроки минулого, щоб запобігти подібним трагедіям у майбутньому. Ми закликаємо всіх відвідати цю виставку з відкритим серцем та готовністю до роздумів. Пам'ятаймо про минуле, щоб збудувати краще майбутнє. Разом ми можемо зберегти історію живою та зміцнити нашу спільну людяність.

Книга “Сім художників Закарпаття єврейського походження ХХ століття” від Олени Меленевської є першою із задуманої автором культурно - просвітницької серії про митців України єврейського походження та містить портретні нариси про сімку яскравих художників Закарпаття. Книга розрахована на широке коло читачів, які цікавляться мистецтвом й історією України. Книга нещодавно з’явилася в нашому книжковому фонді.

Ісаак Тартаковський - видатний український художник єврейського походження, який народився 25 квітня 1912 року в місті Волочиськ, що на території сучасного Хмельницького району. Його єврейське походження відіграло важливу роль у формуванні його творчості та світогляду. Тартаковський відомий своїми витонченими пейзажами, портретами та натюрмортами, які демонструють глибоке розуміння реалізму та психологічної складності. Його творчість відображає різноманітні історичні події та життя його сучасників, включаючи єврейську громаду, яка зазнала значних випробувань у ХХ столітті. Тартаковський навчався в Київському інституті кінематографії та Київському художньому інституті, де його вчителями були такі майстри, як Олексій Шовкуненко та Костянтин Єлева. Його роботи знаходяться в багатьох музеях України, і вони продовжують викликати визнання та захоплення серед широкої аудиторії.

Шолом-Алейхем, справжнє ім'я якого Шолом Рабинович, народився 2 березня 1859 року в містечку Переяслав на Київщині. Він був видатним єврейським письменником, який писав на їдиш. Його твори наповнені гумором, мудрістю та співчуттям до життя єврейської громади, яка стикалася з багатьма викликами та труднощами.

Алейхем багато писав про життя євреїв у Східній Європі, створюючи незабутні персонажі, такі як Тев'є-молочник, які згодом стали іконами світової літератури. Його творчість відображає не тільки труднощі, з якими стикалися євреї, але й їхню витривалість, мудрість та гумор. Шолом-Алейхем переїхав до Нью-Йорка в 1906 році, де продовжував писати та активно діяти в єврейській громаді до своєї смерті 13 травня 1916 року. Його твори залишаються важливою частиною єврейської культурної спадщини та літератури.

На сторінках пропонованої книги споминів “ Між життям і смертю” – розповіді про наших краян-закарпатців, насильно вивезених фашистами на примусові роботи в концтабори. Вони на собі відчули всі жахи Великої Вітчизняної війни, рабської праці, приниження, та не зламалися, зберегли свою гідність. Їх вустами промовляють сторінки : Пам’ятай, що живеш!

До широкого читача ці гіркі невільницькі спомини йдуть вперше за всі післявоєнні роки.