Кафедра сучасних інформаційних технологій та веб-дизайну
веб-дизайн
анімація
НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СКЛАД КАФЕДРИ
-
Пономаренко Надія Степанівна
Заслужений художник України, доцент, завідувач кафедри
-
Дочинець Наталя Мирославівна
Кандидат економічних наук, доцент
-
Бунда Світлана Олександрівна
Кандидат фізико-математичних наук, доцент
-
Вагера Оксана Миколаївна
Керівник навчального відділу
-
Брензович Любомир
Викладач профільних дисциплін
Кафедра сучасних інформаційних технологій та веб-дизайну
Розвиток арт-індустрії в Україні диктує підвищені вимоги до нового покоління фахівців мистецьких спеціальностей. Сьогодні для досягненняи успіху в арт-сфері митцю не достатньо досконало володіти своїм фахом. Не менш затребуваними є володіння передовими інструментами інформаційних технологій та веб-дизайну, економічна грамотність, маркетингове мислення, розуміння потреб споживачів, стратегічна поведінка, високі комунікативні навички, уміння управляти всіма бізнес-процесами. Успішний митець сьогодні – це ефективно представлений в медіа-просторі бренд, грамотний маркетолог, менеджер, підприємець.
Кафедра сучасних інформаційних технологій та веб-дизайну створена в 2014 році в структурі факультету дизайну та декоративно-прикладного мистецтва Закарпатської академії мистецтв у відповідь на сучасні виклики арт-ринку.
З квітня 2018 року кафедру очолює Заслужена художниця України, доцентка, неодноразова лауреатка премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі Надія Пономаренко.
Науково-педагогічний колектив кафедри здійснює академічну підготовку студентів згідно з навчальним планом, який містить комплексний цикл теоретичних та практичних дисциплін. Серед них «Основи комп’ютерної графіки», «Комп’ютерна графіка», «Основи наукових досліджень», «Арт-менеджмент», Відеомонтаж та презентація», «3-D моделювання та візуалізація проектів», «CAD-проектування», «Основи медіадизайну», «Геймдизайн», «Анімація», «Ілюстрація», «Менеджмент стартап-проектів», «Брендинг», «Паблік рілейшнз» та ін.
Науково-педагогічні працівники кафедри активно працюють над науковою темою «Концептуальні засади розвитку інформаційних технологій та візуальних дизайн-комунікацій на регіональному рівні», регулярно проводять майтер-класи, відкриті лекції, дискусії з різних актуальних проблем мистецтва, арт-менеджменту та брендингу, підтримують мистецьке об’єднання молодих закарпатських митців «Фокус група», залучаються як члени журі до оцінювання у Всеукраїнському конкурсі захисту наукових робіт учнів-членів Малої академії наук України, беруть участь у підготовці студентів до різноманітних презентаційних акцій, серед яких всеукраїнська виставка-конкурс Ukrainian Design: The Very Best Of.