29-а Міжнародна науково-практична конференція «Ерделівські читання»
Сьогодні в Ужгороді у мистецькому центрі «Галерея ІЛЬКО» стартувала 29-а Міжнародна науково-практична конференція «Ерделівські читання», яку проводить Закарпатська академія мистецтв.
Відкрив захід в.о.ректора, доктор мистецтвознавства, професор Михайло Приймич, який подякував усім, хто долучився до роботи конференції та нагадав присутнім про те, що її започаткуванням, як і появою Закарпатської академії мистецтв, завдячуємо багаторічному ректору вишу, професору Івану Небеснику (старшому), який нещодавно відійшов у вічність. Пам’ять про нього, а також про українців, які загинули у війні з росією, присутні вшанували мовчанням.
Директор департаменту культури Євген Тищук передав учасникам конференції вітання від голови Закарпатської ОДА-начальника ОВА Віктора Микити та подякував, що в такий складний для країни час вони виконують важливу місію – досліджують і популяризують наші культурні надбання та передають свої знання молодому поколінню.
Виступили з вітальним словом і побажали всім учасникам плідної роботи представники Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, керівники мистецьких вишів Києва, Львова, Харкова, Херсона, закордонні учасники, а також очільники закладів культури Закарпаття.
Після урочистого відкриття конференції розпочалося пленарне засідання – з доповіді завідувача кафедри дизайну Закарпатської академії мистецтв, кандидата мистецтвознавства, доцента Івана Небесника (молодшого). Свій виступ присвятив батькові – «Життєвий і професійний шлях Івана Небесника – засновника вищої мистецької школи на Закарпатті». Також він поділився наміром найближчим часом підготувати та видати збірник статей і спогадів про свого батька.
«Ерделівські читання» цьогоріч об’єднали 139 учасників із майже всіх областей України, а також із Польщі, Словаччини, Румунії. Протягом двох днів вони працюватимуть у секціях «Мистецтвознавство та культура», «Сучасний художній процес: актуальні проблеми образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва і дизайну», «Педагогіка та мистецька освіта». А 31 травня в межах конференції відбудеться засідання науково-методичної ради з дизайну Міністерства освіти і науки України.
Крім наукової роботи, для учасників конференції передбачене відвідання виставок. Так, нині в «Галереї «ІЛЬКО» представили експозицію «Відродження» з творів мистецтва, відреставрованих студентами Закарпатської академії мистецтв під керівництвом Крістіни Кліси та Володимира Мойжеса.
Також охочих запросили до галереї «Ужгород» оглянути діючу виставку курсових і дипломних робіт студентів Закарпатської академії мистецтв та Фахового коледжу мистецтв ім.А.Ерделі ЗАМ «Лінія. Колір. Форма».
Завтра ж, 31 травня, о 13:00 у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбудеться відкриття ще однієї експозиції – «Рефлексії» – зі студентських дипломних робіт і творів викладачів Закарпатської академії мистецтв.