кафедра культури та соціально-гуманітарних наук

НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СКЛАД КАФЕДРИ

  • Волощук Аліна Володимирівна

    Кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри

  • Бокшан Анна Миколаївна

    Проректор

  • Міськов Іван Олексійович

    Description goes here
  • Костюк Мирослава Павлівна

    Description goes here
  • Софілканич Марина Іванівна

    Доктор філософії

  • Гаврош Оксана Іванівна

    Кандидат мистецтвознавства

  • Гендер Інна Іванівна

    Адміністратор ЄДЕБО

  • Орос Оксана Богданівна

    Description goes here
  • Мушинка Микола

    Доктор наук, академік, професор

  • Задорожний Володимир Євгенович

    Доктор історичних наук, професор

  • Шандор Федір Федорович

    Професор, доктор філософії

  • Поляк Мар’яна Тарасівна

    Description goes here
  • Кіяк Марина Юріївна

    Заслужений працівник освіти

  • Добровольська Оксана Ярославівна

    Доктор філологічних наук, професор

Кафедра культури та соціально-гуманітарних дисциплін є структурним підрозділом Закарпатської академії мистецтв і здійснює навчально-методичну, наукову та організаційно-виховну діяльність.

Основним завданням, яке ставлять перед собою науково-педагогічні працівники кафедри є надання майбутнім художникам необхідного для сучасного фахівця обсягу соціально-гуманітарних знань, формування системності мислення та комунікативних навичок студентів при активному освоєнні національно-культурних традицій, забезпечення опанування студентами всіх спеціальностей класичними гуманітарними зразками світової і національної культури.

Викладачі кафедри спрямовують зусилля на усвідомлення здобувачами вищої освіти світоглядних проблем у контексті минулого й сучасного суспільного та культурного життя, виховання здатності самостійно мислити, спираючись на досягнення національної та світової культури.

Професорсько-викладацький складу кафедри забезпечує соціально-гуманітарну та культурну підготовку художників всіх спеціальностей, для чого навчальний процес побудовано на основі розроблених працівниками кафедри програм, які відповідають сучасним вимогам академічної освіти та специфіці вищого мистецького навчального закладу (дисципліни: педагогіка, психологія, культурологія, історія художньої освіти Закарпаття, історія літератури Закарпаття, історія України, естетика, етнопсихологія, основи права, основи економічних теорій, українська мова (за професійним спрямуванням), філософія, авторське право, релігієзнавство, соціологія та політологія, основи менеджменту та маркетингу, методика викладання спецдисциплін та інші.

Підготовка студентів до виконання функцій учителя (викладача) образотворчого мистецтва у загальноосвітніх та спеціальних навчальних закладах здійснюється під час вивчення спецдисципліни «Методика викладання образотворчого мистецтва», «Психологія шкільного віку», «Педагогіка» та під час проходження педагогічної практики в загальноосвітніх школах міста та дитячих школах мистецтв.


Викладачі кафедри на високому науковому і методичному рівнях здійснюють освітній процес шляхом формування наукового змісту й практичного спрямування навчальних дисциплін, які викладаються на кафедрі, забезпечують керівництво самостійною навчальною та науково-дослідною роботою студентів, аналізують якість знань та вмінь здобувачів вищої освіти через систему усіх видів контролю.

Професорсько-викладацький склад кафедри систематично оновлює науково-методичне забезпечення з навчальних дисциплін, що викладаються на кафедрі, їх мультимедійного супроводу, електронних навчальних посібників, впроваджують нові форми і технології навчання з врахуванням можливостей новітніх інформаційних та комп’ютерних технологій. Для реалізації мети і завдань навчально-виховного процесу використовуються лекції, практичні завдання, семінари, зустрічі з відомими художниками, мистецтвознавцями, провідними діячами культури тощо.  

Важливою складовою методичної роботи на кафедрі є організація контролю науково-педагогічної діяльності працівників у формі відкритих занять із подальшим обговоренням на засіданнях кафедри; вивчення та узагальнення педагогічного досвіду з метою підвищення наукового рівня, професійної культури та педагогічної майстерності працівників кафедри; участь у підвищенні педагогічної кваліфікації науково-педагогічних працівників. Викладачі кафедри здійснюють підготовку та видання наукової та навчально-методичної літератури в галузі мистецтва (підручників, навчальних посібників, курсів лекцій).

Активно ведеться наукова робота, результати якої оприлюднюються співробітниками кафедри у наукових публікаціях, на всеукраїнських та міжнародних конференціях, круглих столах тощо. Викладачі кафедри здійснюють підготовку відгуків, рецензій на дисертації та автореферати дисертацій за профілем кафедри. 

Кафедра слугує базою для проведення щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Ерделівські читання», за матеріалами якої з 2008 р. видається «Вісник», де публікуються наукові пошуки як досвідчених, так і молодих дослідників у галузі художньої освіти, педагогіки, дизайну, мистецтвознавства. 

Велику увагу кафедра приділяє науково-дослідній роботі студентів, результати їх наукових напрацювань доповідаються на внутрішньому захисті наукових досліджень, на міжвузівських та всеукраїнських конференціях.

Важливою складовою роботи викладачів кафедри є профорієнтаційна робота: проводяться дні відкритих дверей в Закарпатській академії  мистецтв та Коледжі мистецтв імені А. Ерделі, куди запрошуються учні загальноосвітніх шкіл, шкіл мистецтв області.

ВОЛОЩУК АЛІНА ВОЛОДИМИРІВНА

в.о. завкафедри, доцент, кандидат педагогічних наук;

Previous
Previous

Кафедра образотворчого мистецтва